Biyogaz Tesisleri

Biyogaz, karbondioksit ve metan ağırlıklı bir gaz karışımı olup, özel bazı mikroorganizmaların havasız ortamda organik atıkların özümlenmesi sonucunda üretilen, elektrik & ısı enerjisi elde edilmekte kullanılabilen alternatif ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır.

Biyogaz Tesisleri her geçen gün ekonomik kazanımları sebebi ile girişimciler için daha cazip bir yatırım alanı haline gelmektedir. Biyogaz tesislerinin, hayvansal ve tarımsal çiftliklerin atıklarının bertarafı ve enerjiye dönüştürülmesi avantajının yanı sıra, organik gübre ve ısı üretimi ile de alternatif enerji kaynakları arasında önemini arttırmaktadır.

ENOR, katı atıkların enerjiye dönüştürülmesinde kendine has tasarımları ile daha az su tüketen, yüksek enerji verimliliği olan ve kokusuz tesisler kurmak yönünde uzmanlaşmıştır. Çözüm ortaklarımızdan olan Alman Lipp Firmasının biyogaz teknolojisi ve patentli Verinox Tank sistemleri ile yüksek kaliteli ve verimli tesisler çok kısa sürede kurulabilmektedir.

Hollandalı Paques Firmasının, ANAMMOX® prosesi ile atıksu biyolojik olarak arıtılıp içerdiği amonyak konsantrasyonu düşürülerek tesiste tekrar kullanılabilir hale gelmekte ve kapalı çevrimde çalışan sistemde su ihtiyacı aza indirilmektedir.

THIOPAQ® prosesi ile de biyogaz içindeki hidrojen sülfür (H2S) giderimi sayesinde gazın direk yakılarak enerji kazanımı sağlanmaktadır. OSB’ler, Belediyeler, büyükbaş hayvan çiftlikleri, tarımsal alandan gelen katı atıkların bertarafının yanısıra özellikle tavuk çiftlikleri için büyük önem arz eden kokusuz ve dış katkısız (kimyasallar vb.) biyogaz tesisleri kurulmasında öncü olan ENOR Türkiye’nin çok önemli ve rekabetçi bir sektörü olan tavukçuluk firmalarına anahtar teslim tesisler kurmaktadır.

Referanslar

Projelerimiz

DESNA Atıksu Arıtım Tesisi

Devamını oku...

KIPAŞ KAĞIT SANAYİ Atıksu Arıtma Tesisi

Devamını oku...

ROGAN Atıksu Arıtma Tesisi

Devamını oku...

LIPP Tarafından Yapılan Biyogaz Tesisleri

Devamını oku...

Biyogaz Tesisleri

Biyogaz Tesisleri her geçen gün ekonomik kazanımları sebebi ile girişimciler için daha cazip bir yatırım alanı haline gelmektedir.

Devamını oku...

Atıksu Arıtımı

Atıksu Arıtma, gün geçtikçe hızlı bir şekilde kirlenmekte olan temel yaşam kaynağı suyun ıslah edilmesi işidir. Bu arıtım işlemi kimyasal, fiziksel veya biyolojik yollarla yapılabilmektedir

Devamını oku...

Su Arıtma

Dünya'nın %70'ini sular kaplamasına rağmen %0,3'ü kullanılabilir ve içilebilir özelliktedir.

Devamını oku...